Jak wybrać dobrego lakiernika

Wygląd zewnętrzny samochodu jest ważny, zwłaszcza kiedy planujemy sprzedać samochód. To coś, co rzuca się w oczy na samym początku oglądania przed ewentualnym zakupem.

Zarysowania karoserii przytrafiają się każdemu, nawet najbardziej uważnemu kierowcy, a to obniża wartość samochodu. Uszkodzenia powłoki lakierniczej powodują odpryskujące spod kół drobne kamyki, niekorzystnie działa sól w zimie, wżerają się ptasie odchody i soki z drzew, obicia powoduje nieostrożne otwieranie drzwi na parkingach. Działania atmosferyczne czy automatyczne myjnie powodują, że lakier już nie jest taki błyszczący, pojawiają się przebarwienia, a nawet korozja. O ile drobne zarysowania można zlikwidować delikatnymi zabiegami , to z wyblakłym lakierem, korozją czy wgnieceniem nie tak łatwo samemu dać sobie radę.

Na co zwrócić uwagę podczas wstępnej rozmowy

Jeśli decydujemy się na kompleksową naprawę blacharsko – lakierniczą z malowaniem kilku elementów, a może nawet całego nadwozia powinniśmy zasięgnąć opinii w kilku warsztatach.

Dobry lakiernik nie narzeka na brak pracy i za wszelką cenę nie będzie chciał nas przekonać do skorzystania akurat z jego usług i to następnego dnia. Pomoże nam nie tylko odpowiedzieć na pytanie czy warto jest lakierować cały samochód, ale czy ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie wybrać elementy naprawdę tego potrzebujące.

Profesjonalny warsztat oprócz witryny internetowej i podstawowego sprzętu powinien przede wszystkim posiadać komorę lakierniczą, dzięki której lakierowanie samochodów odbywa się we właściwych warunkach.

Fachowcy w tej branży od razu będą chcieli również upewnić się, czy samochód nie miał już wcześniej zmienianego koloru i będą doskonale wiedzieli gdzie i jak to sprawdzić. Warto pamiętać że właściwy dobór koloru jest kluczowym elementem lakierowania.

Oczywiście niemniej istotne jest doświadczenie lakiernika. Najprostszy sposób na znalezienie warsztatu blacharsko-lakierniczego to wpisać odpowiednie zapytanie w internecie lub popytać wśród znajomych czy sąsiadów, ale czy mamy czas odwiedzić każdy warsztat lakierniczy, którego nazwa przewinęła się podczas rozmowy i wypytywać o ceny i szczegóły oferty?

Najłatwiej jest skorzystać z portali i serwisów branżowych i wykorzystać do znalezienia odpowiedniego warsztatu do swojej naprawy opinie użytkowników. Trzeba zachować jednak obiektywizm i pamiętać, że trudno jest zadowolić wszystkich, zwłaszcza jeśli warsztat ma wielu klientów i tyle też opinii, zawsze może znaleźć się kilka niezbyt pochlebnych. Korzystając z takiego serwisu można również wysłać do wybranych warsztatów lakierniczych zapytanie o ofertę, przybliżony koszt usługi i terminy jej wykonania. Samemu zdecydować o wyborze oferty i również drogą elektroniczną umówić się na lakierowanie samochodu.