Jak i gdzie sprawnie wymienić opony zimowe na letnie

O konieczności sezonowej wymiany opon wielu kierowców przypomina sobie zbyt późno, a jazda na nieodpowiednich do warunków atmosferycznych oponach nie jest bezpieczna. Bez powodu zostały stworzone opony zimowe i letnie, a są także i tacy kierowcy, którzy twierdzą, że połączenie tych dwóch rodzajów opon w jedne, czyli całoroczne też nie jest idealne.

Jak uniknąć telefonicznego wydzwaniania po warsztatach wulkanizacyjnych?

Jeśli mamy zaprzyjaźniony warsztat wymiany opon, w pobliżu domu lub miejsca pracy i tam zawsze pan Waldek znajdzie odpowiadający nam termin z godziną włącznie, to jesteśmy uratowani, ale jeśli nie mamy takiego komfortu i zdarzyło nam się bezczynnie czekać na naszą kolej, choć już dawno umówiona dla nas godzina minęła, ale okazało się, że każdy kto przyjeżdżał dawał radę umawiać się na pasującą mu godzinę, a potem czekał i liczyło się i tak, kto pierwszy to lepszy, to czas to zmienić.

Nie opłaca się najpierw tracić czasu na internetowe poszukiwania, wpisując coraz to wymyślniejsze frazy, a potem liczyć, że sprawnie dodzwonimy się, do wulkanizacji najbardziej nam odpowiadającej i akurat po dwóch sygnałach pracownik odbierze telefon i zaprosi nas na wymianę opon w najlepszym dla nas terminie. Z reguły traci się na te czynności dużo więcej czasu, choć sami jesteśmy sobie winni. Marzeniem byłoby, gdyby to warsztat sam wysłał do nas przypomnienie o konieczności zmiany ogumienia lub o aktualnie trwającej na tą usługę promocji. Wygodą byłoby, gdyby jeszcze zaproponował kilka terminów, a my sami zdecydujemy, który będzie dla nas odpowiedni. To jest możliwe.

Postanowiliśmy ułatwić ten proces, tworząc internetowy system rejestracji dla kierowców.

Serwisujmojeauto.pl umożliwi między innymi szybkie zapisanie się na wymianę opon w wybranym warsztacie lub umożliwi wysłanie kilku zapytań do różnych warsztatów i uzyskanie możliwości wyboru dogodnego terminu, miejsca, a nawet ceny. System podpowie lokalizacje warsztatów znajdujących się w pobliżu pobytu kierowcy, niekoniecznie muszą to być tylko miejsca zamieszkania lub pracy, ale również najbliższe miejsca służbowego spotkania, na które jedziemy czy odbioru dziecka z treningu czy wycieczki.

Proces rejestracji trwa zaledwie kilka minut i jest darmowy i dla kierowców, jak i właścicieli warsztatów wulkanizacyjnych.

Kierowcy, którzy są posiadaczami nowych samochodów i chcą utrzymać gwarancje producenta na zakupione auto wszelkie wymiany płynów czy wymagane naprawy wykonują w serwisie ASO i mają ten komfort otrzymywania powiadomień o koniecznym pojawieniu się w ASO z propozycją terminu. Posiadacze starszych samochodów borykają się z telefonicznym wydzwanianiem i próbą wpasowania się w grafik warsztatu, to można zmienić, wystarczy zarejestrować się w serwisujmojeauto.pl i po problemie.

Nie tylko sezonowa wymiana opon może być w taki sposób umawiana, ale i każda inna wymagana naprawa.